FAQ

1. Jak matrace funguje?

Samonafukovací matrace má uvnitř pěnovou hmotu (podobnou mycí houbě), zalaminovanou do nepropustné tkaniny. Tato má po otevření ventilu snahu roztáhnout se do původního objemu, a to tak, že do sebe nasává vzduch a rozpíná se. Tím se matrace nafoukne. Většinou to trvá několik minut. Na závěr je někdy nutné dofouknout jedním až dvěma výdechy pro optimální tvrdost. Následně se pro udržení vzduchu uvnitř matrace uzavře ventil. Při skládání se nejdříve uvolní ventil, tlakem na matraci se vzduch vyhání ven. Současně můžete matraci přeložit napůl a začít rolovat. Matrace se finálně sroluje do přepravní podoby a uzavře ventil. Uzavřením ventilu se zabrání opětovnému nasávání vzduchu. Matraci lze pro přepravu zajistit gumičkami a vložit do ochranného obalu – obojí součástí balení. Náš tip: u nové, nebo delší dobu nepoužívané matrace, která byla déle zabalená, můžeme proces urychlit nafouknutím ústy, aby se vnitřní pěna vzpamatovala rychleji.

2. Jak se matrace nafukuje?

Matraci nafoukněte jednoduše tak, že uvolníte černý ventil a necháte ji do sebe nasát vzduch. Toto trvá zpravidla několik minut (v závislosti od toho, jak dlouho byla předtím sbalena). Na závěr ji možná budete muset doplnit jedním až dvěma výdechy pro optimální tvrdost. Následně se pro udržení vzduchu uvnitř matrace uzavře ventil.

3. Jak se matrace vyfukuje?

Při skládání se nejdříve uvolní ventil, tlakem na matraci se vzduch vyhání ven. Současně můžete matraci přeložit napůl a začít rolovat. Uzavřením ventilu se zabrání opětovnému nasávání vzduchu. Matrace se finálně sroluje do přepravní podoby, opatří gumičkami, vloží do ochranného obalu a je opět připravena na cesty.

4. Je matrace omyvatelná?

Matrace hayee je vyrobena z odolného a omyvatelného materiálu. Doporučujeme čistit vodou a mýdlem. Prostředky s obsahem alkoholu můžou narušit materiál a zkrátit délku životnosti.

5. Je matrace vhodná pro děti od narození?

Svrchní materiál matrace je certifikován Textilním zkušebním ústavem v Brně a vyhovuje požadavkům na zdravotní nezávadnost dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví české republiky č.84/2001 Sb. o hygienických požadavcích na výrobky pro děti do tří let. Barva potisku je schválená dle nařízení REACH, nařízení Evropské unie (1907 / 2006 / EC), které omezuje množství určitých chemických látek ve všech dovážených výrobcích.

6. Co znamená, že má matrace certifikát?

To znamená, že materiál matrace je certifikován Textilním zkušebním ústavem v Brně a vyhovuje požadavkům na zdravotní nezávadnost dle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví české republiky č.84/2001 Sb. o hygienických požadavcích na výrobky pro děti do tří let a je tedy vhodný pro děti od narození.

7. Jaký má matrace rozměr v sbaleném stavu?

Délka správně sbalené matrace je zhruba 33 cm (doporučujeme při balení přeložit podélně napůl). Průměr je přibližně 15 cm. Tloušťka sbalené matrace je závislá od množství vzduchu, který při rolování zůstane v matraci.8. Jaký má matrace rozměr v rozbaleném stavu? Matrace je v rozloženém stavu 120 cm dlouhá a 60 cm široká a hodí se do všech cestovních postýlek se standardními rozměry. Je 3 cm vysoká a plně zajistí komfort a pohodlí.

Zpět do obchodu